SMI votes to elect the new chairman
Subscribe for our daily news via e-mail:
Your e-mail:      Now, check your e-mail and confirm subscription!
The Socialist Movement for Integration party votes today to elect the new chairman and the new members of the National Convention.

SMI has established 225 polling stations across the country, which opened at 8:00 and close at 18:00.

The chairman and the delegates will be elected according to the principle "one member, one vote". Candidates for chairman of the SMI are Ilir Meta, Perparim Spahiu and Shezai Rokaj.

The Secretary General of SMI, Luan Rama, explained that "over 50 thousand people, which is the number of SMI members should participate in the process". /albeu.com/
Published on: November 6, 2016 - 2:25 pm
Latest articles
Shkruani komentin tuaj!
 
Portali i njohur sportiv “Goal.com” ka publikuar karikaturėn e ditės sė sotme ku personazhet kryesore sigurisht do tė ishin nga super ndeshja ndėrmjet Barcelonės dhe Juventusit.

Nė tė ėshtė trinomi i frikshėm i Barcelonės MSN dhe dyshja e hekurt e mbrojtjes juventine, Bonucci-Chiellini.

Portali i njohur sportiv “Goal.com” ka publikuar karikaturėn e ditės sė sotme ku personazhet kryesore sigurisht do tė ishin nga super ndeshja ndėrmjet Barcelonės dhe Juventusit. Nė tė ėshtė trinomi i frikshėm i Barcelonės MSN dhe dyshja e hekurt e mbrojtjes juventine, Bonucci-Chiellini.