Prosecution facilitates charges against guardians who killed Kareli
Subscribe for our daily news via e-mail:
Your e-mail:      Now, check your e-mail and confirm subscription!
The Greek Prosecution has changed and eased the charges against the prison guards till yesterday responsible for the death of Albanian prisoner, Ilia Kareli aka Kudret Kume.

According the Prosecution of Thessaloniki, Kareli died in 2014 due to a heart attack and not because of the torture he was submitted to.

Based on the forensics, the Prosecution said that Kareli died to a heart attack, whose symptoms became evident before being moved to the prison of Nigrita. /albeu.com/
Published on: September 29, 2016 - 6:59 pm
Latest articles
Shkruani komentin tuaj!
 
Portali i njohur sportiv “Goal.com” ka publikuar karikaturėn e ditės sė sotme ku personazhet kryesore sigurisht do tė ishin nga super ndeshja ndėrmjet Barcelonės dhe Juventusit.

Nė tė ėshtė trinomi i frikshėm i Barcelonės MSN dhe dyshja e hekurt e mbrojtjes juventine, Bonucci-Chiellini.

Portali i njohur sportiv “Goal.com” ka publikuar karikaturėn e ditės sė sotme ku personazhet kryesore sigurisht do tė ishin nga super ndeshja ndėrmjet Barcelonės dhe Juventusit. Nė tė ėshtė trinomi i frikshėm i Barcelonės MSN dhe dyshja e hekurt e mbrojtjes juventine, Bonucci-Chiellini.