Kosovo Parliament postpones border demarcation with Montenegro
Subscribe for our daily news via e-mail:
Your e-mail:      Now, check your e-mail and confirm subscription!
Kosovo's Parliament decided to remove from the voting process the border demarcation with Montenegro.

The decision was taken after the Serbian List was not present at today's session.

The Parliament postponed its approval. Today, the police also arrested two MPs of the Self Determination Movement. Donika Kadaj Bujupi had tear gas with her and Aida Derguti had pray. /albeu.com/
Published on: September 1, 2016 - 8:36 pm
Latest articles
Shkruani komentin tuaj!
 
Portali i njohur sportiv “Goal.com” ka publikuar karikaturėn e ditės sė sotme ku personazhet kryesore sigurisht do tė ishin nga super ndeshja ndėrmjet Barcelonės dhe Juventusit.

Nė tė ėshtė trinomi i frikshėm i Barcelonės MSN dhe dyshja e hekurt e mbrojtjes juventine, Bonucci-Chiellini.

Portali i njohur sportiv “Goal.com” ka publikuar karikaturėn e ditės sė sotme ku personazhet kryesore sigurisht do tė ishin nga super ndeshja ndėrmjet Barcelonės dhe Juventusit. Nė tė ėshtė trinomi i frikshėm i Barcelonės MSN dhe dyshja e hekurt e mbrojtjes juventine, Bonucci-Chiellini.