I grabiti orėn rumunit dhe vrau njė person, policia greke arreston shqiptarin
Subscribe for our daily news via e-mail:
Your e-mail:      Now, check your e-mail and confirm subscription!
Njė shqiptar 42-vjeēar, i cili punonte nė ndėrtim ka rėnė nė prangat e policisė greke ditėn e djeshme, pas lėshimit tė njė urdhėr arresti nga autoritetet italiane.

Shqiptari, emri i tė cilit nuk bėhet i ditur ėshtė i kėrkuar nė Itali pėr veprėn penale ‘vrasje’ dhe ėshtė arrestuar nė Larisa, ku jetonte mė gruan greke dhe dy fėmijėt.

Mediat e huaja shkruajnė se ai dyshohet se ėshtė autor i njė ngjarje tė ndodhur nė Romė nė 1998, ku pasi i grabiti orėn njė shtetasi rumun, vrau njė bashkėkombasin e kėtij tė fundit.

Asokohe ai ėshtė larguar menjėherė nga Italia, por nė vitin 2001 u dėnua nė mungesė me 15-vjet heqje lirie.

Pas rėnies nė pranga, para policisė greke ai ka pranuar krimin, por ka thėnė se e ka kryer dėnimin nė Shqipėri. Sipas tij, nė vitin 2017 ėshtė arrestuar nė Shqipėri si i kėrkuar nga Italia, por pasi ka kryer 7 muaj burg, ėshtė liruar pasi vepra penale ishte parashkruar sipas legjislacionit shqiptar. Nė seancėn gjyqėsore nė Gjykatėn e Selanikut ishte prezente dhe gruaja e tij shtatzėnė dhe avokati, shkruan panorama.

Ne fund, prokurori dhe gjykatėsi vendosėn mbajtjen e tij nė burg deri nė vendim pėr ekstradimin ose jo te tij nė Itali.
Published on: August 27, 2020 - 6:47 pm
Latest articles
Shkruani komentin tuaj!