Four arrested in Gjirokastra as police seizes 1.7 tonnes of cannabis
Subscribe for our daily news via e-mail:
Your e-mail:      Now, check your e-mail and confirm subscription!
Police of Gjirokastra has managed to seize a huge amount of cannabis and arrest four people. Three others are wanted. The drugs amounts up to 1772 kilograms or 1.7 tonnes.

Albeu.com reports that police found 65 kg of cannabis in the house of Pellumb Rona.

Those arrested are, Besim Zika, Pellumb Rona, Festim Rona, Coban Kalemi all of them from Memaliaj. Police is looking for a man identified as G.F.
Published on: November 16, 2016 - 5:22 pm
Latest articles
Shkruani komentin tuaj!
 
Portali i njohur sportiv “Goal.com” ka publikuar karikaturėn e ditės sė sotme ku personazhet kryesore sigurisht do tė ishin nga super ndeshja ndėrmjet Barcelonės dhe Juventusit.

Nė tė ėshtė trinomi i frikshėm i Barcelonės MSN dhe dyshja e hekurt e mbrojtjes juventine, Bonucci-Chiellini.

Portali i njohur sportiv “Goal.com” ka publikuar karikaturėn e ditės sė sotme ku personazhet kryesore sigurisht do tė ishin nga super ndeshja ndėrmjet Barcelonės dhe Juventusit. Nė tė ėshtė trinomi i frikshėm i Barcelonės MSN dhe dyshja e hekurt e mbrojtjes juventine, Bonucci-Chiellini.