EU negotiations for Albania to begin after law reform implementation
Subscribe for our daily news via e-mail:
Your e-mail:      Now, check your e-mail and confirm subscription!
MEP Knut Fleckenstein congratulated Albania upon the recommendation to open EU negotiations.

He stressed that the negotiations will begin after the implementation of the judicial reform. "Congratulations on the opening of negotiations to Albania. Negotiations to begin with the implementation of the Law Reform", he said.

Yesterday the EC recommended the opening of negotiations for Albania to become part of the European Union. The country will need to address 35 chapters to become a member. /albeu.com/
Published on: November 9, 2016 - 4:56 pm
Latest articles
Shkruani komentin tuaj!
 
Portali i njohur sportiv “Goal.com” ka publikuar karikaturėn e ditės sė sotme ku personazhet kryesore sigurisht do tė ishin nga super ndeshja ndėrmjet Barcelonės dhe Juventusit.

Nė tė ėshtė trinomi i frikshėm i Barcelonės MSN dhe dyshja e hekurt e mbrojtjes juventine, Bonucci-Chiellini.

Portali i njohur sportiv “Goal.com” ka publikuar karikaturėn e ditės sė sotme ku personazhet kryesore sigurisht do tė ishin nga super ndeshja ndėrmjet Barcelonės dhe Juventusit. Nė tė ėshtė trinomi i frikshėm i Barcelonės MSN dhe dyshja e hekurt e mbrojtjes juventine, Bonucci-Chiellini.