Berisha: Albanian economy, positive
Subscribe for our daily news via e-mail:
Your e-mail:      Now, check your e-mail and confirm subscription!
Economic performance in the first 9 months of this year and functioning of the Albanian economic machinery is again positive, Prime Minister Sali Berisha said on Wednesday during the government meeting.
"The dynamism of the Albanian economy is admirable. The exports of this country, which are the most authentic evidence of a country’s production, have increased in the first 9 months of this year by about $ 320 millions, compared to 2010, which saw the biggest increase in Albanian exports,” said Berisha. /albeu.com/
Published on: November 2, 2011 - 10:31 pm
Latest articles
Shkruani komentin tuaj!
 
Portali i njohur sportiv “Goal.com” ka publikuar karikaturėn e ditės sė sotme ku personazhet kryesore sigurisht do tė ishin nga super ndeshja ndėrmjet Barcelonės dhe Juventusit.

Nė tė ėshtė trinomi i frikshėm i Barcelonės MSN dhe dyshja e hekurt e mbrojtjes juventine, Bonucci-Chiellini.

Portali i njohur sportiv “Goal.com” ka publikuar karikaturėn e ditės sė sotme ku personazhet kryesore sigurisht do tė ishin nga super ndeshja ndėrmjet Barcelonės dhe Juventusit. Nė tė ėshtė trinomi i frikshėm i Barcelonės MSN dhe dyshja e hekurt e mbrojtjes juventine, Bonucci-Chiellini.