Albania wins football match against Macedonia
Subscribe for our daily news via e-mail:
Your e-mail:      Now, check your e-mail and confirm subscription!
Albania won the first three points for the World Cup 2018 qualifications, after Bekim Balaj scored the winning goal for the team in the match against Macedonia. Right after this goal, Macedonia tried harder to score.

Armando Sadiku could have scored the third goal, but he hit the pole. Yesterday, after a downpour, Turkish referee Huseyin Gocek called the game off in the 77th minute with the score at 1-1. /albeu.com/
Published on: September 6, 2016 - 8:57 pm
Latest articles
Shkruani komentin tuaj!
 
Portali i njohur sportiv “Goal.com” ka publikuar karikaturėn e ditės sė sotme ku personazhet kryesore sigurisht do tė ishin nga super ndeshja ndėrmjet Barcelonės dhe Juventusit.

Nė tė ėshtė trinomi i frikshėm i Barcelonės MSN dhe dyshja e hekurt e mbrojtjes juventine, Bonucci-Chiellini.

Portali i njohur sportiv “Goal.com” ka publikuar karikaturėn e ditės sė sotme ku personazhet kryesore sigurisht do tė ishin nga super ndeshja ndėrmjet Barcelonės dhe Juventusit. Nė tė ėshtė trinomi i frikshėm i Barcelonės MSN dhe dyshja e hekurt e mbrojtjes juventine, Bonucci-Chiellini.