Perdorni limon kundėr gurėve nė veshka

Gurėt nė veshka janė njė shqetėsim real dhe mė poshtė janė disa kėshilla se si tė parandalohen gurėt e veshkave me ushqimin e pėrditshėm. Ata qė e kanė provuar dhimbjen e gurėve tė veshkave e dinė

 
 
Alpinistja nga Kosova, Uta Ibrahimi shpalos flamurin e Shqiperise dhe Kosoves ne majen me te larte ne bote, ate te Everestit, 8840 metra mbi nivelin e detit.

Alpinistja nga Kosova, Uta Ibrahimi shpalos flamurin e Shqiperise dhe Kosoves ne majen me te larte ne bote, ate te Everestit, 8840 metra mbi nivelin e detit. "Jam shume e lumtuar qe solla flamurin e Kosoves dhe Shqiperise ketu lart"., shprehet ajo.